Pachura
home
Prawie jak w Bahrajnie (2010-08-20)

Tor w Zandvoort znajduje się w północnej Holandii, obok jednego z popularniejszych kurortów nadmorskich w tym kraju. Sam obiekt znajduje się blisko morza. Sama konfiguracja obiektu to połączenie partii szybkich zakrętów z różnicami poziomów z wolnymi nawrotami. Nitka toru w Zandvoort jest wąska, a pierwotną konfigurację obiektu zaprojektował John Hugenholz. Pierwszy wyścig na tym torze odbył się w 1949 roku. Swoje rundy na Circuit Park Zandvoort do 1985 roku rozgrywała F1. Cztery lata później obiekt został przebudowany i obecnie liczy 4307 metrów.
Szósta runda będzie pierwszą i zarazem jedyną tegoroczną eliminacją Supercopy, która odbędzie się poza granicami Niemiec. Podczas ostatniej, rozegranej w górach Eifel, na punktowanej pozycji oglądaliśmy Pachurę, który jako dwunasty ukończył rozgrywany w bardzo trudnych warunkach drugi wyścig weekendu.
Pachura miał już okazję startować na holenderskim obiekcie.
Liderem klasyfikacji generalnej niemieckiego cyklu Supercopy jest Andreas Simonsen. VI runda Supercopy odbędzie się w trakcie weekendu DTM, a oprócz zmagań SEAT-ów, Deutsche Tournwagen Masters, swoje wyścigi rozegrają także: F3 Euro Series oraz Porsche Carrera Cup.

Patryk Pachura: - Przed zespołem bardzo ciężki weekend. Mój brat Sebastian startuje SEAT-em w rundzie Mistrzostw Polski na słowackim Slovakiaring, ja wybieram się na eliminację Supercopy do Zandvoort, a dodatkowo jeden samochód zaprezentujemy podczas Verva Street Racing w Warszawie. Jeśli chodzi o mój start w holenderskim Zandvoort, to zawsze są to fajne zawody. Tor jest bardzo ciekawy. Piasek nawiany z plaży kierowcom SEAT-ów nie doskwiera, ale jeśli spadnie deszcz, to robi się wtedy nieciekawa maź. W Zandvoort SEAT zawsze organizuje coś w rodzaju beach party, tak więc znajdzie się chwila na odpoczynek. Jeśli chodzi o mój start to chciałbym ukończyć choć jeden z wyścigów na podium. Myślę, że jest to jak najbardziej możliwe, tylko wszystko musi odpowiednio zagrać. W Zandvoort zazwyczaj zaliczałem dobre występy i mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

VI runda SEAT Leon Supercopa Deutschland, Zandvoort 20-22.08.2010

Piątek 20.08.2010

13:40-14:10 Seat Leon Supercopa Wolny trening

Sobota 21.08.2010

12:10-12:40 Seat Leon Supercopa Kwalifikacje
16:15-16:45 Seat Leon Supercopa Wyścig 1

Niedziela 22.08.2010
08:45-09:15 Seat Leon Supercopa Wyścig 2