Pachura
home
Coraz bliżej finiszu sezonu (2010-09-03)

Tak jak to miało miejsce w poprzednich eliminacjach krajowego czempionatu, także w Poznaniu ujrzymy dwa samochody SEAT Sport Polska. W jednym z nich wystartuje rodzinna załoga Patryk Pachura/Sebastian Pachura.
Drugi duet punktacji Klasy 3 podczas ostatniej rundy na Slovakiaring startował w zmienionym składzie. Patryka Pachurę, występującego w rundzie Supercopy w holenderskim Zandvoort, zastąpił wtedy Artur Czyż.
Po trzeciej eliminacji, oprócz drugiego miejsca w klasie, bracia Pachurowie plasują się na dziewiątej pozycji w "generalce". Załoga z Poznania podczas rundy, która w ten weekend odbędzie się na ich terenie, tak jak w poprzednich będzie dysponowała SEAT-em Leonem w specyfikacji Endurance. Specjalnie przygotowany do startów w wyścigach długodystansowych samochód wręcz gwarantuje walkę o wysokie miejsca w dwugodzinnym wyścigu.
Rywalizacja Endurance rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.30.

Patryk Pachura:
- Podczas ostatniej rundy na Slovakiaring, nie mogłem towarzyszyć Sebastianowi, który wystartował z Arturem Czyżem. Teraz już w Poznaniu wystartujemy w rodzinnym zestawieniu. Tak jak to miało miejsce podczas ostatniej rundy, będziemy dysponować SEAT-em w specyfikacji Endurance. Samochód ma większy zbiornik paliwa, mechanizm szybkiego tankowania i trochę inny set up. Wiadomo: zbiornik swoje 40 kg waży, więc auto nie jest szybsze niż Supercopa. Nadrabiamy jednak w depo. Nie przeprowadzałem dużych testów tym samochodem i dopiero w trakcie zawodów będę mógł coś więcej powiedzieć o tym, jak mi się nim jedzie. Będę także mocno kibicował mojemu bratu Sebastianowi, który walczy o medalową pozycję w sprincie. Dwa Renault Megane Trophy to auta z innej bajki, zbudowane od podstaw do wyścigów. Na dobrą sprawę te samochody nie powinny walczyć w klasie, a jedynie w klasyfikacji generalnej. Sześć-siedem sekund przewagi na okrążeniu to sporo, więc zarówno w wyścigu Endurance, jak i sprincie nasze Leony powinny liczyć na błąd rywali. Tor Poznań nie ma przede mną tajemnic. Zawsze lubię tutaj startować, bowiem jestem u siebie w domu.