Pachura
home
Udany weekend supercopa na Norisring (2009-06-28)

Patryk Pachura reprezentujący jedyny polski zespół wyścigowy w Seat Leon Supercopa  - Pachura Motorsport, zaliczył bardzo udane wystepy podczas DTM Weekend na ulicznym torze Norisring w Norymberdze. Trzecia runda Supercopa 2009 odbyła się w ubiegłą sobotę i niedzielę. Pierwszy, sobotni wyścig rozegrał się w strugach ulewnego deszczu który spadł na ulice Norymbergi kilka minut przed startem Seatów. Powtarzano kilkukrotnie procedurę startową, a opóźnienie wyniosło około godziny. Patryk Pachura startował do wyścigu z pozycji 9 i celował w jak najwyższy awans w stawce. Warunki podczas wyścigu były wyjątkowo trudne - mówi Patryk. Widoczność była tak ograniczona że hamowałem intuicyjnie nie widz

ąc przed sobą zupełnie nic. Mimo złych warunków udało się awansować o dwie pozycje, szkoda że nie udało się wskoczyć jeszcze oczko wyżej, szósta pozycja premiowana jest startem do kolejnego wyścigu z Pole.
W niedzielę było już spokojniej. Ulice Norymbergi nagrzały się do 30 stopni. Pachura startował do wyścigu z siódmej pozycji. Na mocnym dohamowaniu do pierwszego zakrętu zawsze panuje zamieszanie, doszło do pierwszych kolizji. Polski Seat z nr. 8 stracił dwie pozycje i natychmiast zabrał się do odrabiania strat. Na 7 okrążeń przed końcem po kolizji Bebiona z występującym jako VIP Christianem Abtem na tor wyjechał Safety Car. Po jednym okrażeniu pojawiła się czerwona flaga - wyścig zaostał zakończony przed czasem. Patryk Pachura minnął metę na wysokim 6 miejscu, na 4 miejscu wśród sklasyfikowanych w pucharze kierowców.
W dwóch wyścigach na Norisring Patryk zdobył dla Polskiego zespołu 20 punktów. W klasyfikacji generalnej kierowców Pachura wskoczył na miejsce 10. Kolejny wyścig Seat Supercopa odbędzie się 17 lipca w Holenderskim Zandvoort.