Pachura
home
Patryk liczy na doping polskich kibiców (2010-09-16)

Jest to druga – po tej rozegranej na Lausitzring – runda niemieckiej Supercopy, która odbędzie się najbliżej granicy z Polską. Polscy kibice także podczas tego weekendu będą mieli kogo dopingować. W pucharze SEAT-a ujrzymy bowiem dwóch reprezentantów SEAT Sport Polska: Patryka Pachurę oraz Mateusza Lisowskiego. W ostatniej rundzie Supercopy rozegranej w odległym w Zandvoort, Pachura był dwukrotnie dwunasty, za co łącznie zdobył 3 "oczka". Teraz przed zawodnikiem SEAT Sport Polska kolejna szansa na zdobycz punktową. Z racji dość pechowego sezonu, a przede wszystkim z powodu zgłoszenia zespołu do cyklu po drugiej rundzie, Pachura nie walczy już o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Cel w dwóch ostatnich rundach (Oschersleben i Hockenheim) jest inny – ukończenie przy najmniej jednego wyścigu na podium.
Tor Motopark Oschersleben jest dobrze znany kierowcy z Polski. Pachura ma duże doświadczenie związane z tym obiektem. Co ważne, zawodnik z Poznania już doszedł do zdrowia po niedawnej chorobie, która utrudniła mu walkę w IV rundzie Mistrzostw Polski Endurance. Harmonogram VII eliminacji SEAT Leon Supercopa Deutschland nie uległ zmianie w porównaniu z wcześniejszymi rundami. W piątek odbędzie się jeden trening wolny, na sobotę przewidziano kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. Niedzielne zawody w ramach weekendu DTM rozpocznie drugi bieg Supercopy.

Patryk Pachura: - Oschersleben to fajny, techniczny tor. Podczas zawodów będziemy testować nowy set up. Jest to nasz nowy, niekonwencjonalny pomysł. W tym sezonie już dużo w klasyfikacji generalnej nie osiągniemy. Mieliśmy trochę pecha podczas ostatnich rund, tak więc mamy okazję teraz poeksperymentować. Oschersleben ma kilka trudnych i bardzo ważnych dla czasu sekcji zakrętów, jak na przykład jeden potrójny zakręt. Ważne jest także wyjście na prostą start-meta, gdzie po dobrym rozpędzeniu można przed dohamowaniem do szykany wyprzedzić rywali. Tym razem tor będzie znał także Mateusz. Nie ma to jednak większego dla nas znaczenia, bowiem obaj jesteśmy zawodnikami, którzy i tak szybko
uczą się nowych torów. Najważniejszy będzie dobry set up dla naszych samochodów. Tor w Oschersleben sprzyja walce, więc zapowiada się ciekawy weekend – mam nadzieję, że w obecności polskich kibiców, których serdecznie zapraszam.

VII runda SEAT Leon Supercopa Deutschland, Oschersleben 17-19.09.2010

Piątek 17.09.2010

13:40-14:10 Seat Leon Supercopa Wolny trening

Sobota 18.09.2010
8:45-9:15 Seat Leon Supercopa Kwalifikacje
16:15-16:45 Seat Leon Supercopa Wyścig 1

Niedziela 19.09.2010
8:45-09:15 Seat Leon Supercopa Wyścig 2