Pachura
home
Pachura ponownie dwunasty (2010-09-18)

Zanim jednak kierowcy przystąpili do bezpośredniej rywalizacji o punkty, mieli okazję powalczyć z czasem w trakcie piątkowego treningu oraz sobotniej czasówki. Patryk Pachura – drugi z zawodników SEAT Sport Polska – w jedynym treningu wolnym zajął szesnaste miejsce. Kwalifikacje to spadek o dwie pozycje, jednak warto zaznaczyć, że tuż przed startem na Oschersleben (podobnie jak w Poznaniu) Pachurę ponownie dosięgły kłopoty zdrowotne.
Sobotni wyścig to jednak już bardzo dobra postawa zawodnika SEAT Sport Polska. Już po starcie minął trzech rywali. Po całym dystansie osiemnastu okrążeń reprezentant Polski uplasował się na punktowanym, dwunastym miejscu. Jest to czwarty z rzędu taki wynik Patryka Pachury. Do jutrzejszego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 8.45, ruszy z pola startowego odpowiadającego pozycji z pierwszego biegu.

Patryk Pachura (12. miejsce): – Po przebytej grypie, dwa dni przed zawodami na Oschersleben znowu złapałem jakąś infekcję. Ogólnie w naszym zespole mamy mały szpital, bo nie tylko ja jestem chory. Wracamy jednak powoli do zdrowia, ale łatwo w takim stanie się nie jeździ. Po raz kolejny nie wyszła mi dzisiaj czasówka. W wyścigu było już jednak w porządku, przebiłem się o sześć pozycji. Trzymałem dobre tempo wyścigu, odpowiadające temu uzyskiwanemu przed zawodników jadących na miejscach 5-8. Zająłem dwunastą lokatę, która przylgnęła do mnie w tym sezonie. Na takich miejscach skończyłem cztery ostatnie wyścigi. Przed biegiem popełniliśmy mały błąd z ciśnieniem opon. Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej. Wystartujemy z Mateuszem w jednej linii, więc będziemy uważać, aby nie doszło pomiędzy nami do kontaktu. Po torze Oschersleben bardzo fajnie mi się jeździ. Jest to szybki techniczny obiekt, szkoda tylko, że nie uzyskuję tutaj takich wyników, jak w roku ubiegłym.