Pachura
home
Najlepszy tegoroczny wynik Patryka (2010-10-16)

Tak jak to miało miejsce w kwalifikacjach, także wyścig odbył się po mokrym torze. Poranne kwalifikacje pokazały jednak, że Pachura bardzo dobrze czuje się w takich warunkach. Po starcie z piątego pola zawodnik SEAT Sport Polska nie stracił zajmowanej pozycji. W pewnym momencie Polak awansował natomiast na trzecie miejsce i wraz z pozostałymi zawodnikami z czołówki odjechał na bezpieczną odległość. 
W trakcie wyścigu nie obyło się bez wyjazdu safety cara. Po zakończeniu okresu neutralizacji Pachura z czwartego ponownie przesunął się na trzecie miejsce. Kiedy wydawało się, że zawodnik SEAT Sport Polska dojedzie na podium, przed wejściem do Sachs Kurve lekko wypadł z toru i stracił zajmowaną pozycję.
Ostatecznie zawodnik z Polski ukończył zmagania na szóstym miejscu, co jest najlepszym tegorocznym występem zawodnika z Wielkopolski. Wyścig padł łupem Petra Fulina, który wygrał drugi wyścig z rzędu.
Jutro o 8.45 ostatni tegoroczny wyścig w niemieckim pucharze. Pachura wystartuje do niego z pole position.

Patryk Pachura: - Szkoda trochę straconej szansy na podium, które było dzisiaj naprawdę blisko. Jechałem już trzeci i poślizgnąłem się na Sachs Kurve dwa okrążenia przed końcem wyścigu. Jutro startuję z pierwszego pola, zatem jest szansa ponownie powalczyć o podium. Z pewnością mokry tor byłby jak najbardziej wskazany także w niedzielnym biegu. W sobotnim wyścigu kręciłem czasy sektorów dające mi miejsce w pierwszej trójce. Cieszy mnie bardzo ten wynik, bowiem ten sezon nie był dla mnie łatwy. Mam nadzieję, że zakończę go jutro jeszcze lepszym akcentem. Dziękuję całemu zespołowi, bo ten dzisiejszy wynik to także ich duża zasługa.