Pachura
home
Pachura po raz kolejny z punktami (2010-10-18)

Ostatni w tym sezonie wyścig Supercopy Patryk Pachura rozpoczynał z pole position. Była to zasługa szóstej lokaty w pierwszym biegu. Zawodnik z Polski popisał się bardzo dobrym startem i utrzymał pierwszą lokatę. Niestety, bezpardonowy atak ze strony Czecha Petra Fulina spowodował, że zawodnik SEAT Sport Polska spadł przez to na czternastą pozycję. Po tym ataku Pachura zdołał jeszcze awansować o dwie lokaty i ukończyć zmagania na dwunastym miejscu. Był to zarazem kolejny wyścig Pachury ukończony na punktowanej pozycji.
Ostatnim tegorocznym zwycięzcą rundy Supercopy został Thomas Marschall. Wygraną w całym pucharze zapewnił sobie Szwed Andreas Simonsen.

Patryk Pachura: - Szkoda straconej szansy na podium. W sobotnim wyścigu jechałem na trzecim miejscu i popełniłem błąd, teraz z kolei przeszkodził Petr Fulin. Czech po tej sytuacji został ukarany ostrzeżeniem, a ja niestety spadłem poza pierwszą dziesiątkę. Mimo tego pechowego zdarzenia myślę, że z dobrej strony zaprezentowałem się w tych dwóch ostatnich tegorocznych wyścigach Supercopy. Dwa razy "otarłem się" o podium. Dziękuję całemu zespołowi za pracę przy moich startach w tej edycji niemieckiego cyklu.